קושי בחציית קו אמצע, שיפור חציית קו אמצע מוטוריקה גסה גרפית של הגוף

מוטוריקה, יציבה, אורטופדיה והשמנת-יתר ילדים, נוער ומבוגרים

חציית קו אמצע מוטוריקה גסה/ גרפית עדינה: קושי בחציית קו אמצע של הגוף? שיפור חציית קו אמצע ילדים/ מבוגרים בשיטת מוטוריקל (Adaptive-Load) המדעית והמובילה! חשיבות חציית קו אמצע, התפתחות מינקות (תינוק) לגיל ביה”ס ובגרות.

חציית קו אמצע (crossing midline) הגדרה: תנועות של הידיים, הרגליים או העיניים מעבר לקו האמצע* של הגוף, מבלי לערב חלק אחר של הגוף בפעולה. חציית קו אמצע אצל ילדים תבוא לידי ביטוי במגוון רחב של פעולות הן במוטוריקה גסה והן חציית קו אמצע גרפית או עדינה במיומנויות אורייניות (לימודיות) או ספורטיביות יומיומיות/ תפקודים שגרתיים יומיומיים. כך לדוגמא,

 • היכולת לכתוב בעזרת יד ימין, בצד שמאל של הדף, כשהמחברת מונחת בקו האמצע של הגוף, מבלי להטות את הגו לצד שמאל (כשהגוף, למעט היד הכותבת, נותר סטטי),
 • יכולת לקשור בצורה יעילה, זריזה ומיומנת את שרוכי הנעליים (קשירת שרוכים),
 • קיפול שרוולים באופן עצמאי,
 • היכולת לשלוט בכדרור במשחק כדורסל. כך לדוגמא, יכולת שחקן הגנה לחטוף כדור בעזרת ידו הדומיננטית (יד ימין לצורך ההמחשה), משחקן התקפה המכדרר מולו באותה יד. יד ימין של שחקן ההגנה אינה ממוקמת מול יד ימין של שחקן ההתקפה העומד מולו, דבר המחייב חציית קו אמצע לצורך הגעה לכדור וכמובן, הנעת הכדור אל המרחב האישי של שחקן ההגנה והמשך שליטה בו כדי להתקדם באופן זריז לכיוון הסל הנגדי מבלי שתתבצע חטיפה נגדית,
 • אחיזה יציבה ושליטה בכידון אופניים (הגה) בעת סיבוב חד (הטייה חדה של ההגה לצד ימין או שמאל) או בעת הטיית הגוף הצידה (לצורך איזון מומנטים פיסיקלי) בנסיעה בקו ישר במצב בו האופניים נוטים לכיוון הנגדי (פעולה ספונטנית ואוטומטית המתבצעת ע”י כל רוכב באופן תדיר!) ראו גם: לימוד רכיבה על אופניים לילדים | לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים.
 • רחצה עצמית (סיבון/ ניגוב זרוע נגדית) או שימוש במסרק…
 • גירוד כתף נגדית/ אוזן או שכמה נגדית.

חציית קו אמצע אצל מבוגרים עשויה לבוא לידי ביטוי במגוון פעולות מוטוריות- תעסוקתיות ביומיום החל מנהיגה ברכב (ביצוע “פניית פרסה” חדה לדוגמא ומעבר של יד מעל יד על ההגה במטרה לסובבו באופן מהיר וחד, ראו: קואורדינציה בנהיגה) ועד לניקיונות בבית (ניקוי חלונות) או גילוח לחי/ פאה נגדית וכן נגינה בפסנתר או מלאכת צביעת קירות הבית וכיו”ב!

*קו אמצע (midline)– קו תיאורטי, המחלק את הגוף באופן סימטרי לשני צדדים, ימין ושמאל.

 

חציית קו אמצע – באיזה גיל? התפתחות חציית קו אמצע/ תהליך חציית קו אמצע…

ניצנים של חציית קו אמצע נראים כבר בגיל הרך (מעל גיל שנה), בעת שהילד היושב על הרצפה חייב להיתמך על יד אחת (כפי שנראה בתמונה), כדי לבצע כפיפה בגו (לאותו צד) ולהגיע עם ידו השנייה (חציית קו אמצע חלקית) אל חפץ הנמצא מעבר לקו האמצע (זו אינה חציית קו אמצע מכוּונת, אלא יותר מאולצת..). אולם התפתחות משמעותית יותר חלה לקראת גיל 3 או 4, כשהילד חוצה את קו האמצע באופן מכוון וספונטני, בפעילויות יומיומיות כדוגמת אכילה, לבישה, רחצה ועוד. יכולת מפותחת יותר, נראית בגיל 6. בגיל זה נדרשת גם יכולת חציית קו אמצע לטובת ביצועים גרפיים, כדוגמת ציור וכתיבה וכן ביצועים ספורטיביים, כדוגמת הנחת כדור על מחבט פינג פונג, לטובת ביצוע מכת פתיחה בטניס שולחן…

חציית קו אמצע ספונטנית, חלקית (ולא מכוונת) בגיל הרך, המהווה הכנה לקראת חציית קו אמצע איכותית יותר בשנים הבאות.
התפתחות חציית קו-אמצע אצל ילדים. ילד בגיל הרך המבצע חציית קו אמצע (חלקית) באופן לא מכוון.

ואגב:

1. ברוכים הבאים לאתרנו המחודש! מוזמנים ליהנות מהתוכן המדעי העשיר, גם בהקשר חציית קו אמצע אצל ילדים/ חציית קו אמצע מוטוריקה גסה/ עדינה שיפור.

 

שימו לב, אנו שוקדים בימים אלה על העלאה של כ- 120 דפים במגוון נושאים מאתר מוטוריקל הישן!

 

מדוע איננו מחוברים לוואטסאפ??

2. תוהים מדוע איננו מחוברים לוואטסאפ? ההסבר לכך פשוט: לתפיסתנו, כל פעולה של הקלדה ממושכת בסמארטפון נחשבת להרסנית במיוחד ל- יציבה ולעמוד השדרה! מגיעים אלינו במשך השנים מטופלים רבים (נערים/ אנשי הייטק) בעלי יציבה לקויהיציבה לא נכונה, עם סימפטומים קשים של כאבי צווארכאבי צוואר וכתפיים על רקע שימוש (אפילו סביר) באפליקציות המבוססות על העברת מסרים בהקלדה. מוזמנים להיכנס לדף קיפוזיס טיפולטיפול בקיפוזיס ולגלות מידע חשוב נוסף!

 

ואפרופו וואטסאפ, רוצים לדעת איך לשבת נכון מול מחשב או כיצד להשתמש בצורה בריאה בשאר הגאדג’טים? (סמארטפון, טאבלט..) מידע יקר ערך ממתין לכם בדף: ישיבה נכונה מחשבארגונומיה ישיבה נכונה (ישיבה ממושכת מול מסך | ישיבה נכונה מול שולחן מחשב | ישיבה נכונה במשרד | ארגונומיה מחשב | ישיבה מול מחשב צוואר | ישיבה נכונה מול המחשב | מיקום מסך מחשב | איך לבחור כיסא מחשבאיך לבחור כסא מחשבבחירת כסא מחשב | הרצאת ארגונומיה).

חשיבות חציית קו אמצע אצל ילדים:

חצייה יעילה של קו האמצע וקואורדינציה מוטורית תקינה, מאפשרות לילד תפקוד גופני הרמוני ויעיל ביומיום (בעת ביצוע פעולות בסיסיות כגון רחצה, לבישה, כתיבה/ ציור, אכילה ועוד ועוד..). נמחיש זאת באמצעות תמונה המוכרת לכולנו דווקא מחיי היומיום של אדם מבוגר:

הגעתם הביתה/ לרכב לאחר ביצוע קניות בסופרמרקט, כשאתם אוחזים מספר שקיות כבדות בכל אחת מהידיים. אתם רוצים לפתוח את דלת הבית/ דלת הרכב, כשצרור המפתחות נמצא בכיס, או בתיק יד הנאחז יחד עם שקיות נוספות ביד שאינה דומיננטית. ברצונכם להעביר את צרור המפתחות ליד הדומיננטית, מבלי להניח/ לשמוט את השקיות על הרצפה. אז ראשית, עליכם לפנות את היד הדומיננטית כדי לקחת את צרור המפתחות ולתפעל אותו. מן הסתם, תצטרכו לבצע חציית קו אמצע/ להעתיק יד אחת לצד הגוף הנגדי מספר פעמים, כדי להעביר אליה את השקיות, ויכולנו למנות מספר פעולות נוספות כגון חציית קו האמצע בעת פתיחת המנעול (אגב תפעול עדין של המפתח…) ועוד ועוד (כולל התארגנות/ תכנון/ לוגיסטיקה: כיצד להעביר את השקיות ועדיין להצליח לשלוף את צרור המפתחות המושחל על אחת האצבעות, במקרה שמדובר בטבעת המאגדת את המפתחות – בוודאי נתקלתם לפחות פעם בחיים עם אתגר מסוג זה…). חשוב לציין כי פתיחת דלת הרכב או הבית במקרים רבים מערבת חציית קו אמצע ספונטנית גם מתוקף מנח הגוף שלנו ביחס לידית הדלת או המנעול. כך לדוגמא, ככל שכתף שמאל שלנו פונה אל ידית הדלת בעודנו משתמשים ביד ימין, הדבר דורש חציית קו אמצע. דוגמה יומיומית זו ממחישה היטב את חשיבות חציית קו אמצע אצל ילדים וגם מבוגרים.

מי אנחנו? מהי שיטת ‘Adaptive-Load’?

שיטת מוטוריקל (‘Adaptive-Load’) הינה ‘סטארט-אפ’ ישראלי בפיזיותרפיית ילדים¹, שיטת טיפול חדשנית ו-‘פורצת-דרך’ הנצמדת לדיסיפלינות מדעיות שונות (אנטומיה, קינזיולוגיה, ביומכניקה, פיסיקה ועוד..) שפותחה במהלך שני העשורים האחרונים לטובת קושי בחציית קו אמצע, נוסף על ספקטרום רחב של בעיות מוטוריות, אורטופדיות ו- יציבה לקויה. שיטת הטיפול שלנו מביאה לעולם חדשנות מדעית עניפה בכל אחד מתחומי התמחותנו, נוסף על מבחר עצום של כלי טיפול מקוריים, יצירתיים וחדשניים.

 

שיטתנו נכנסה בין היתר לאקדמיה ולכתב העת הישראלי לרפואת ילדים ((Israeli journal of Pediatrics). 

 

¹אייל ציוני, מפתח שיטת הטיפול ומומחה למוטוריקה ויציבה/ אורטופדיה ולקויות למידה, מגיע מתחום שנקרא ‘רפואת-ספורט’, עם התמחות ספציפית במוטוריקה ויציבה (3 שנות התמחות) באגף לרפואת ספורט, המכללה האקדמית בוינגייט, נוסף על לימודי קינזיולוגיה ופתוקינזיולוגיה² בחוג לפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה, תואר שני בהצטיינות עם התמחות בלקויות למידה (אוניברסיטת חיפה) ולימודי התפתחות הילד בביה”ס לרפואה, אוניברסיטת ת”א (לימודי המשך ברפואה). רקע אקדמי ומקצועי מלא לרשותכם בדף אייל ציוני- כרטיס ביקור מדעי.

 

²קינזיולוגיה ופתוקינזיולוגיה – תורת התנועה ולקויות/ פתולוגיות בשלד ורקמות החיבור בהיבטים מוטוריים, יציבתיים וגם אורטופדיים.

 

אייל צבר ניסיון קליני של כ- 20 שנה בטיפול בהיעדר/ קושי בחציית קו אמצע, עם פיתוח מתמיד ויישום קליני של מעל 4,500 (!) כלי טיפול מדעיים וחדשניים בכל תחומי התמחותו (מאות רבות מתוכם פותחו לטובת חציית קו אמצע אצל ילדים/ מבוגרים!) וכאמור, מאחורי כלי הטיפול חדשנות מדעית עניפה, כלומר רציונל מדעי חדש ותפיסות טיפול חדשניות!

 

נוסף על העיסוק הקליני, מרצה אייל על שיטתו לפורומים רפואיים שונים (הרצאות התפתחות הילד | ימי עיון התפתחות הילד | השתלמויות פיזיותרפיה | השתלמויות ריפוי בעיסוק | ההשתלמויות לגננות) נוסף על הרצאות על הזיקה שבין לקויות מוטוריות ו-יציבה לקויה, ללקויות למידה (בהן דיסגרפיה ודיסלקציה) לעוסקים בתחום התפתחות הילד, טיפול, שיקום, חינוך, הוראה…

 

לאור התעניינות רבה מצד גורמים בחו”ל, בכלל זה משפחות המגיעות אלינו עם ילדיהן מעת לעת לטיפול (בעיקר מצפון אמריקה) בכוונתנו להתחיל בעתיד הקרוב בהעברת ידע לחו”ל (ארה”ב כיעד ראשון) ולהפוך את שיטת ‘Adaptive-Load’ לבינלאומית.

 

נשמח להציע גם לילדכם את כלי הטיפול המתקדמים מסוגם בעולם, כמענה ל- קושי בחציית קו האמצע.

עניין טכני קצר לפני שנמשיך… 

למה לא השקענו יותר בעיצוב האתר?

 

 קהל היעד אליו פונה האתר הוא אנשים המחפשים טיפול מקצועי, מדעי ומוביל לילדיהם (או לעצמם) אחת ולתמיד!

 

איננו מטפלים ב- קושי בחציית קו אמצע באמצעות עיצוב גרפי, אנו מטפלים באמצעות כלים, בעזרת כלי טיפול המתקדמים מסוגם בעולם!

מטרת האתר אינה להרשים את הגולש באמצעים ויזואליים, אלא להציג דבר אותנטי (אמיתי) ולהביא מידע משמעותי וחיוני, מידע שעשוי לחולל שינוי משמעותי בחיים של בנו/ בתו/ חייו האישיים! שיטת מוטוריקל (Adaptive-Load) הינה שיטת טיפול בעלת תוכן אמיתי/ רציונל מדעי ברור (כשתבקרו בדפים השונים תבינו למה כוונתנו…). בזכות כך, רכשה את מעמדה המוביל בתחום התפתחות הילד… כך שלשמחתנו, העיצוב (במקרה שלנו) פחות רלוונטי… (ברוח הביטוי: ‘אל תסתכלו בקנקן, אלא במה שבתוכו’).

עם זאת, אנו שואפים תמיד ליצור סדר טוב יותר בכמויות המידע המשמעותיות, לטובת נוחות, נגישות ויעילות!

 

אתר מוטוריקל לשרותכם כבר 18 שנים (2006-2024)!

 

 מוטוריקל –  הרבה מעבר ל- פיזיותרפיה לילדים/ ריפוי בעיסוק לילדים או ספורט טיפולי לילדים/ התעמלות טיפולית לילדים!

קושי בחציית קו אמצע/ אי חציית קו אמצע: ילדים החווים קושי בחציית קו אמצע עשויים לנקוט בחיי היומיום באחד או כמה מדפוסי הפעולה היצירתיים הבאים:

 • התנהלות פסיבית (אי חציית קו אמצע), כלומר הימנעות מאותן פעולות ‘תובעניות’ הדורשות חציית קו אמצע כגו לבישה עצמאית, קשירת שרוכים ועוד (מאפיין בעיקר ילדים צעירים)…
 • התאמת/שינוי מנח הגוף כך שניתן יהיה לתפעל חפץ מסוים מבלי צורך ב חציית קו אמצע (ילד המַטֶה את גבו במהלך הכתיבה לצד הנגדי ליד הכותבת…)
 • שינוי מנח/מיקום החפץ ביחס לגופו של הילד (כדוגמת סיבוב הדף במהלך שירטוט ריבוע וציור קווים אנכיים בלבד, כדי להימנע משרטוט קווים אופקיים),
 • העברת כלי כתיבה (או חפץ אחר) מיד ליד באמצע הפעולה, כך לדוגמא ילד המצייר עיגול או קו אופקי ומעביר את כלי הכתיבה ליד השנייה להשלמת חציו השני של העיגול (או הקו)… 

הבאנו עד כה בעיקר דוגמאות הרלוונטיות למוטוריקה העדינה, אך חשוב לזכור כי קושי בחציית קו אמצע עלול להשליך גם על התפקוד המוטורי הגס (מוטוריקה גסה) בפעולות ספורטיביות ופעולות יומיומיות, הדורשות תיאום דו צידי ו תיאום עין יד מפותח, כדוגמת שליטה טובה בכדור במשחק כדורסל/ שליפת חפץ מארון או מגירה/ רחצה/ ביצוע חבטת ‘גב כף היד’ (‘back-hand’) במשחק טניס/ לבישה יעילה/ רכיבה על אופניים, נגינה על פסנתר ועוד ועוד…

לפיכך, אי חציית קו אמצעילד שאינו חוצה את קו האמצע/ נמנע מחציית קו אמצע, הינו ילד מסורבל/ ילד קלמזי ברמה זו או אחרת (הילד המסורבל)…

יכולת מוטורית טובה? כרטיס ביקור/ מפתח להשתלבות תקינה של הילד בחברה!

חציית קו אמצע תרגילים/ שיפור חציית קו-אמצע אצל ילדים/ הדגמת יכולת חציית קו אמצע במוטוריקל:

ילד בן 6 וחצי בעל סרבול מוטורי (סרבול תנועתי | ‘ילד קלמזי‘) המדגים קואורדינציה מוטורית דו-ידנית, ותיאום עין יד כפול, חציית קו אמצעכיוונים במרחב (התמצאות במרחב כיוונים) וכן שליטה ודיוק בכדרור 2 כדורי- סל, לאחר תקופת טיפול קצרה במוטוריקל.

*מתנצלים על איכות הצילום הנמוכה. התרגיל צולם לפני שנים רבות, במכשיר סלולרי מתקדם נכון לזמנו, לפני עידן הסמארטפונים 🙂

נגן וידאו אודות שיפור חציית קו אמצע במוטוריקל במבחר עצום של תרגילים מקוריים, מהנים ויעילים מעין כמותם, הן לילדים והן למבוגרים!

פתאום זה קל… מוטוריקל

קושי בחציית קו אמצע של הגוף? תומר החמוד בן 4 בתרגיל של יציבות שרירית-מפרקיתשיווי משקל מרשימים, חציית קו אמצע של הידיים, הפרדת תנועה ושפע של קסם אישי. הקליפ מתחיל מעט לאחר הכתוביות.

*גם קליפ זה צולם לפני שנים רבות ולכן איכות התמונה הנמוכה.

נגן וידאו אודות קושי בחציית קו אמצע בגיל הרך זוכה אף הוא למגוון רחב של כלים במוטוריקל

מוטוריקל - חלשים בגרפיקה,


מובילים במוטוריקה!

 

(וגם ביציבה ואורטופדיה...)

חציית קו אמצע אצל ילדים- למה דווקא מוטוריקל?

שיטת מוטוריקל/ ‘Adaptive-Load’ כוללת מאות תרגילים מקוריים, מתוחכמים, מהנים ומאתגרים ללדים, נוער וגם למבוגרים (!) לטובת שיפור חציית קו אמצע (שיפור מהיר!), בעזרת אמצעי עזר אטרקטיביים כדוגמת כדורים מסוגים שונים (כדורי-סל/ רגל/ כדורים קטנים), מחבטים ועוד… ילדכם יחווה הנאה אמיתית בעת התרגול וישמח גם לתרגל בבית!

במוטוריקל סופַן  

וגם So-much-Fun של הבטחות להתממש 🙂

  ובאופן הכי מהיר שניתן לבקש !

So(much)fun של הבטחות הינו סלוגן שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל! 

קושי בחציית קו אמצע? ילדכם יצא נשכר פעמיים!

נוסף על חציית קו אמצע, התרגילים הרבים מפתחים גם קואורדינציה מוטורית (קואורדינציה חזותית מוטוריתקואורדינציה לילדים/ למבוגרים) רב-מערכתית (בכלל זה, תיאום עין ידתיאום עין רגלתיאום בין הידייםתיאום בי לטרלידו ידני), שיווי משקלתכנון תנועהשיפור זריזותשיפור זריזות אצל ילדיםהתמצאות במרחב התארגנות במרחב ועוד…

 

בלעדי במוטוריקל, שיפור חציית קו אמצע בו זמנית עם שליטה יציבתית טובה/ יציבות שרירית מפרקיתיציבות פרוקסימלית (muscle co-contraction). ילדים רבים מתקשים בתפקודי שליטה יציבתית, כדוגמת יציבות שרירית- מפרקית, בעת ביצוע מיומנויות הדורשות חציית קו אמצע (כדוגמת כתיבה). הדבר עשוי לבוא לידי ביטוי ברעד במפרקים, בחוסר הפרדת תנועה במפרקים השונים ומן הסתם, בחוסר דיוק מוטורי. תרגילים מתוחכמים שפותחו במוטוריקל, יעניקו יכולת פונקציונלית בעת חציית קו אמצע, לטובת התמודדות עם כל סוג של אתגר/ משימה!

לרשותכם גם מידע בנושא הכנה מוטורית לכיתה א’.

 

שיפור חציית קו אמצע במוטוריקל למבוגרים גם לטובת נהיגה/ שיעורי נהיגה, כך לדוגמא לצורך שליטה בהגה בפניות חדות (כדוגמת סיבוב מיומן ושליטה בהגה בעת פניית פרסה), או אפילו פעולה שלא קשורה באופן ישיר לנהיגה, אך משליכה על הריכוז בנהיגה כדוגמת גירוש או מעיכת יתוש היושב לנו בדיוק על אמת אחת הידיים האוחזות בהגה ומוצץ את דמנו בעת נסיעה בכביש מהיר. אם נתקשה בחציית קו אמצע, או שלא נפריד את תנועות הידיים זו מזו (הפרדת תנועה), אותו יתוש עלול לגרום חלילה לתאונה קשה (הנעת יד שמאל לעבר יד ימין לדוגמא, עלולה לגרור הסתה בלתי נשלטת של ההגה ימינה ע”י יד ימין)!

 

ראו גם: לא מצליח לעבור טסט | לא מצליח לעבור טסט עזרה | אני לא מצליחה לעבור טסטקושי לעבור טסט | שיפור קואורדינציה ללימוד נהיגה | שיפור קואורדינציה בנהיגה | קואורדינציה בנהיגה

ואם רציתם את כל המידע בקיצור?

מוטוריקל - וזה כל השיפור!


המטריה המוטורית* של מוטוריקל

במוטוריקל מעניקים לילדכם “מטריה מוטורית” (כלומר, יכולות מוטוריות גבוהות..) המגנה עליהם מפני שלל האתגרים המוטוריים-ספורטיביים-חברתיים הצפויים והבלתי צפויים של הילדות.

 

גשם/ מָטַר של אתגרים מוטוריים מלווה את תקופת הילדות בעידן המודרני; טורניר משחקי כדור שנחת על הילד/ה בהפתעה (כרעם ביום בהיר) במסיבת יום הולדת ספורט (דבר נפוץ מאוד כיום: יום הולדת ספורט אתגרי, יום הולדת ספורטיבית, מפעיל יום הולדת ספורט) או בהפסקה פעילה/ בקייטנה; טיול רכיבה על אופניים שאורגן ע”י ועד ההורים הכיתתי, טיפוס על חבלים במצוק במהלך טיול שנתי, משחק ‘כיסאות מוזיקליים’ בגן, תחרות ריצה בשיעור התעמלות (שיפור סגנון ריצה) או תחרות הורדות ידיים ספונטנית בשעת ההפסקה.. ואיננו מדברים על תפקוד מוטורי יעיל הנחוץ כ”כ במצבי חירום, בכלל זה התמצאות במרחב לילדים, שיווי משקל, כוח שרירים (חיזוק שרירים לילדים | חיזוק חגורת כתפיים לילדיםזריזות, מהירות, קואורדינציה לילדים, חציית קו אמצע יעילה (מוטוריקה גסה וגם עדינה) ועוד…

 

המטריה המוטורית שלנו מעניקה לילד ביטחון עצמי (שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים), שקט ורוגע נפשי (חוסן נפשי) ומן הסתם, משפרת/ מעלה גם דימוי עצמי (שיפור דימוי עצמי אצל ילדים) כשהילד/ה יודעים שהמטריה שלהם צמודה אליהם וניתנת לשימוש בכל רגע נתון! (“כל אתגר, בעזרת המטריה המוטורית נפתר!”)

המטריה המוטורית של מוטוריקל המסייעת בהגשמת ילדוּת שקטה מדאגות ובכל עונות השנה 🙂 

 

*המטריה המוטורית ® היא סלוגן שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

ראו גם: סימן מסחר | סלוגן לעסק | סלוגן שירות | סלוגן לעסק דוגמאות | סלוגנים מנצחים | סלוגנים טובים | סלוגנים בעברית.   

שיפור חציית קו אמצע במוטוריקל לילדים וגם למבוגרים עם מבחר תרגילים בעלי ערך מוסף אדיר כדיגמת שיפור שליטה בכדרור, שיפור שיווי משקל ועוד ועוד.. (אהה, גם ההנאה כלולה בפנים!)

עבדכם הנאמן, בתרגיל חציית קו האמצע של שתי הידיים, כולל תיאום עין יד (קשר עין יד) כפול, תיאום דו ידני (בתזמון קצב הכדרור) ובקרה מוטורית עניפה. ברשותנו מבחר ענק של תרגילי חציית קו אמצע מתקדמים לילדים (החל מגיל 3-4) ונוער וגם למבוגרים!

*שימו לב, אנו זמינים טלפונית בימים א’- ו’, החל מ- 15:30 בצהריים לערך (אייל ציוני טלפון 054-4466848).

**להזכירכם, אתר מוטוריקל הנוכחי במתכונתו החדשה עדיין בשלבי הקמה! להגעה אל כל המידע (מעל 100 דפים) בקרו באתר הישן**

חציית קו אמצע אצל ילדים/ מבוגרים, חזרה לראש הדף