כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים טיפול כף רגל נוטה הליכה

מוטוריקה, יציבה, אורטופדיה והשמנת-יתר ילדים, נוער ומבוגרים

כפות רגליים פונות פנימה טיפול בכף רגל פונה פנימה אצל ילדים/ מבוגרים (toe in position/ intoeing/ pigeon toe) בעמידה/ בהליכה, סיבוב פנימי של כפות הרגליים/ הליכה עם רגליים פנימה טיפול מדעי בכלים חדשניים וללא ניתוח במוטוריקל!

כפות רגליים פונות פנימה/ הליכה עם רגליים פנימה/ כפות רגליים פונות החוצה/ קיצור גיד אכילס, רגלי x (רגלי איקס, genu valgus), פרונציה של כף הרגל/ פלטפוס ברגל/ כף רגל שטוחה אצל ילדים (pes planus) ומגוון נוסף של בעיות אורטופדיות בילדים/ במבוגרים, זוכות למענה מדעי ומוביל בשיטת מוטוריקל (Adaptive-Load'). טיפול ממוקד במבחר כלים בלעדיים שפותחו במוטוריקל, מביא לשינוי דפוסי (הרגלי) תנועה ויציבה שגויים בפרק זמן קצר יחסית, ומאפשר לילדכם/ לכם תרגול נוסף (עצמי) בבית!

הליכה עם רגליים פנימה/ כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים/ מבוגרים, סיבות נפוצות>>

בעיות אורטופדיות בכף הרגל- כפות רגליים פונות פנימה בילדים (כף רגל פונה פנימה/ כף רגל נוטה פנימה toe in position/ intoeing/ pigeon toe), הינו מנח יציבתי לקוי (מנח תקין של כפות הרגליים בעת עמידה הוא סיבוב קל/ הטייה קלה כלפי חוץ!) הנגרם לעיתים עקב גורם אחד או שילוב של מספר גורמים:

  • קיצורי שרירים (המבצעים רוטציה/ סיבוב פנימה בירך, כדוגמת Tensor fascia latae ו- Gluteus medius) מחד, שעשוי להיות מלווה גם ב רפיון שרירים (בקבוצות שרירים אנטגוניסטיות/ נגדיות, המבצעות סיבוב כלפי חוץ, כדוגמת Piriformis, Quadratus femoris, Gemellus, Obturators, Gluteus maximus).

  • כף רגל פונה פנימה לעיתים גם עקב סיבוב מוגבר פנימה (אנטומית) של עצם הירך (Femoral anteversion), מצב בו צוואר עצם הירך (Femoral neck) מסובב כלפי פנים,

  • מצב בו עצם השוק (tibia) מסובבת כלפי פנים (tibial torsion)- סיבה מרכזית (!)

  • כף רגל פונה פנימה לעיתים בשל שינוי צורני בכף הרגל עצמה (metatarsus adductus), כפי שניתן לראות בתמונה בהמשך (השנייה),

  • מצב שונה, חמור יותר של clubfoot,

  • הפרעות כדוגמת היפוטוניה וגמישות יתר (גמישות יתר במפרקים)…

ואגב:

1. ברוכים הבאים לאתרנו המחודש! מוזמנים ליהנות מהתוכן המדעי העשיר, גם בהקשר כפות רגליים פונות פנימה טיפול/ כף רגל נוטה פנימה אצל ילדים/ מבוגרים.

 

2. תוהים מדוע איננו מחוברים לוואטסאפ? הסבר מדויק בדף ארגונומיה מחשב | ארגונומיה ישיבה נכונה וכן, קיפוזיס טיפול (קיפוזיס ילדים | קיפוזיס מבוגרים | טיפול בקיפוזיס).

 

 
כף רגל פונה פנימה אצל ילדים, כף רגל נוטה פנימה

כף רגל פונה פנימה אצל ילדים (טווח תנועה/ גמישות יתר משמעותית), במקרה זה, אצל ילד בן 10 המטופל במוטוריקל. *הילד התבקש לסובב את כף הרגל פנימה (האגן נשמר במנח נייטרלי).

כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים/ כף רגל נוטה פנימה אצל ילדים, תופעה אורטופדית שכיחה, הזוכה לטיפול מערכתי במבחר כלים ואסטרטגיות חיזוק שרירים המבצעים סיבוב כלפי חוץ של הרגל, לצד תרגילי גמישות בלעדיים לשרירים המסובבים את הרגל כלפי פנים.

 כפות רגליים פונות פנימה אצל ילד בן 8, גם בשל מנח/ מבנה metatarsus adductus של כף הרגל עצמה. metatarsus adductus (גמיש) בגיל הרך נחשב תופעה נורמלית, ומתמתן בד"כ עד גיל 4.

כפות רגליים פונות פנימה- אטיולוגיה (רקע/ סיבות): שינויים הקשורים לסיבוב/ רוטציה בשלד, מקורם גנטי, אך מצבים כדוגמת tibial torsion, מקורם לרוב במנח תוך רחמי של העובר, מנחי יציבה שגויים לאורך זמן בישיבה או בשינה, כדוגמת ישיבת w (*ראו מידע נוסף בשורות הבאות) או שינה על הבטן, עם ברכיים כפופות ('מקופלות') כמו בישיבה מזרחית (כשבהונות הרגליים פונות כלפי פנים..).

מנח Femoral anteversion (סיבוב מוגבר פנימה, אנטומית, של עצם הירך) שכיח פי 2 בבנות, בהשוואה לבנים, ולעיתים מלווה בסיבוב (פיצוי) כלפי חוץ של עצם ה- tibia (עצם השוק) ולהגברת פרונציה בקרסול. קיים גם קשר בין מנח femoral anteversion למנח genu valgus/ רגלי איקס (רגלי xמידע נוסף אודות רגלי איקס/ פרונציה של כף הרגל, גם בהמשך הדף!

 

כף רגל פונה פנימה בשל מנח Femoral anteversion אסימטרי (כלומר, רק רגל אחת פונה פנימה) מחייב בירור אצל אורטופד מומחה! *האמור אינו מתייחס למצב של עמידה/ הליכה עם הרגל פנימה בשל מנח א-סימטרי של סיבוב השוק לפנים, tibial torsion (מצב שכיח, שבחלק מהמקרים מסתדר מעצמו בגיל צעיר, ראו גם פסקה הבאה..).

 

סיבוב עצם השוק, tibial torsion הוגדר קודם כסיבה מרכזית להיווצרות מנח של כפות רגליים פונות פנימה. חשוב לציין, כי אצל תינוקות, מצב זה הינו נורמלי (גם מנח א-סימטרי של סיבוב פנימה ברגל אחת/ הליכה עם הרגל פנימה) ובא לידי ביטוי בשנת החיים השנייה כשהתינוק מתחיל ללכת, עד שנעלם באופן ספונטני (טבעי) בהדרגה עד גיל 5 (ישיבה מזרחית עדיפה אצל ילדים אלה בהשוואה לישיבת W, מידע נוסף בשורות הבאות..). מנח של כפות רגליים פונות פנימה לאחר גיל 5, מחייב טיפול!

 

כפות רגליים פונות פנימה/ כף רגל נוטה פנימה אצל ילדים/ רגליים עקומות כלפי פנים, סיבוב פנימי של כפות הרגליים/ הליכה עם רגליים פנימה – מדוע טיפול הוא דבר קריטי?

נפתח ונאמר בראשית דברינו כי גופנו פועל ע"ב עיקרון ביומכני המכונה "שרשרת קינמטית" (kinematic chain/ kinetic chain) לפיו כל תנועה שאנו מבצעים במפרק מסוים, משליכה על המפרקים האחרים המחוברים אליו. מנח אסימטרי או בטווח תנועה חריג (או מוגבל) של מפרק בסגמנט מסוים בגוף, משליך על המפרקים הקשורים אליו באופן שלילי! במקרה של סיבוב פנימי של כפות הרגליים/ רגליים עקומות כלפי פנים, עומסי הפיתול המוגברים מועברים אל הברכיים- האגן ואף במעלה עמוד השדרה (באותו עיקרון שיסודות של בניין, ברגע שהם רעועים או לא יציבים, כל הבניין לא יהיה יציב…) כך שהשחיקה הפוטנציאלית במפרקים, אינה תחוּמה (מוגבלת) לכפות הרגליים ולברכיים בלבד, אלא עלולה להגיע אף לאגן, לעמוד השדרה על מקטעיו השונים ותאמינו או לא, אפילו עד הצוואר!

 

יתרה, מעבר לפן האסתטי ופיזור עומסים אסימטרי (לא תקין) העלול עם השנים, ליצור שחיקה מוגברת במפרקים וכאב, מנח כפות רגליים פונות פנימה/ הליכה עם רגליים פנימה/ ריצה עם רגליים פנימה עשוי לגרום לחוסר יעילות תנועתית, הפחתה בכוח הביומכני של השרירים ולהשקעת אנרגיה עודפת בעת תנועה, להיתקלות הרגליים זו בזו בעת הליכה/ ריצה וכמובן נפילות (ראו: ילד נופל הרבה | ילד נופל כל הזמן | נפילות מרובות אצל ילדים | נפילות אצל ילדים), להקשות על טיפוס וירידה במדרגות, לשבש תפקודי שיווי משקל יומיומיים (כגון, עמידה על רגל אחת לצורך לבישת מכנסיים…), להקשות על רכישת מיומנויות ספורטיביות כדוגמת בעיטת פס בכדורגל, לימוד רכיבה על אופניים לילדים (הרגל אינה יציבה על הפדל) ולייצר סרבול מוטורי (סרבול תנועתי | ילד קלמזי) משמעותי (נפילות רבות ופציעות).  

 

 מוטוריקל - שוברים הרגלים רעים, מבלי לשבור את הרגליים!

פעמים רבות, נוצרת בילדים הסובלים ממנח לקוי זה פגיעה רגשית, עקב תסכול מצטבר מחוויית כשלונות בתפקודים בסיסיים… לידיעתכם, שיפור סגנון ריצה/ שיפור סגנון הליכה במוטוריקל, מלווה אצל ילדים אלה בשינוי המנח של כף הרגל/ טיפול בכפות רגליים פונות פנימה (נוסף על שיפור מרכיבי ריצה נוספים ע"פ הצורך, בהם שיפור קואורדינציה, שטף תנועתי ועוד…)!

כפות רגליים פונות פנימה טיפול חדשני במוטוריקל

כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים, טיפול חדשני במוטוריקל (הילד עומד עם גבו אל המצלמה)

אז מהם הסודות המדעיים שלנו במתן טיפול/ מענה למנח כפות רגליים פונות פנימה/ הליכה עם רגליים פנימה..?

כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים, רגליים עקומות כלפי פנים, כף רגל נוטה פנימה אצל ילדים, סיבוב פנימי של כפות הרגליים טיפול חדשני ומדעי בשיטת מוטוריקל (Adaptive-Load)

נפתח בהנחת היסוד המרכזית במוטוריקל:  רגליים עקומות אצל ילדים, אינן גזירת גורל ורוב הלקויות ניתנות לטיפול/ תיקון!

טיפול בכפות רגליים פונות פנימה/ רגליים עקומות כלפי פנים בילדים/ מבוגרים במוטוריקל  הינו מערכתי, ומתמקד בשלושה מישורים עיקריים:

  • מערכת שרירית: הגמשת שרירים המבצעים רוטציה מדיאלית/ פנימה (שרירים קצרים, המאלצים את הרגל להימצא במנח שגוי זה), לצד חיזוק שרירים (שרירים חלשים המבצעים רוטציה לטרלית/ כלפי חוץ, או המתקנים את צורת כף הרגל…) במבחר כלים מתוחכמים ובלעדיים!  

חיזוק שרירים מתקן במוטוריקל  בהקשר הנוכחי, נערך באמצעות מבחר כלים ותרגילים מתוחכמים, המביאים לידי ביטוי את מגוון השרירים האחראים על מניעת מנח intoeing (כפות רגליים פונות פנימהובמגוון תבניות תנועה, וכמובן, במנחים סטטיים לצד מנחים דינמיים – המנחים החשובים/ הקריטיים ביותר לצורך שינוי תבניות התנועה השגויות!

הנחת היסוד המדעית שלנו באה מתוך ניסיון עתיר שנים בטיפול בילדים בעלי רגליים עקומות כלפי פנים והבנה שרק חיזוק שרירים פונקציונלי, כזה המתייחס למגוון הכוחות הביומכניים הפועלים על השלד בעת תנועה מחד, לצד תבניות התנועה השונות/ מגוונות של סך השרירים שתפקידם למנוע כניסה למנח האורטופדי השגוי מאידך (דבר המחייב יישום תרגילי חיזוק שרירים ייחודיים!) יהווה "מכפיל כוח" ויאפשר לילד ללכת בצורה תקינה! 

בין השרירים הזוכים לחיזוק מדעי בשיטתנו: Piriformis, Obturators, Quadratus femoris, Gemellus, Gluteus maximus (תמונה עליונה) לצד שרירים מקרבי הירך ו- Biceps femoris.

בד בבד, שרירים הזוכים לתרגילי הגמשה מתוחכמים וחדשניים הם tensor fascia latae, Gluteus medius ו- Gluteus minimus (תמונה תחתונה).

קבוצת שרירים באיזור אגן-ירך, בעלת תפקיד פונקציונלי משמעותי, במניעת מנח כף רגל נוטה פנימה אצל ילדים/ רגליים עקומות כלפי פנים.

בתמונה לעיל: קבוצת שרירים באיזור אגן-ירך, בעלת תפקיד פונקציונלי משמעותי, במניעת מנח כף רגל נוטה פנימה אצל ילדים/ רגליים עקומות כלפי פנים (piriformis, Obturators, Quadratus femoris, Gemellus). שריר חשוב נוסף, Gluteus maximus, לצד שרירים מקרבי הירך ו- Biceps femoris אינם נכללים בתמונה זו (נלקח מ- Moore, 1993).

בין השרירים שקיצור שלהם, מביא לדפוס של רגליים עקומות כלפי פנים/ כף רגל נוטה פנימה אצל ילדים.

בתמונה לעיל: חלק מהשרירים הגורמים למנח רגליים עקומות כלפי פנים, בעת קיצור שלהם (Gluteus medius ו- Gluteus minimus). שריר נוסף, Tensor fascia latae אינו נכלל בתמונה זו (נלקח מ- Moore, 1993).

 

כוחו של הֵרְגֶל  Vs כוחה של הַרֶגֶל
אל דאגה, כוחה של הרגל יתפוס פיקוד ויישא בנטל!*

*פירושו של דבר, שכוחה של הרגל יהיה על העליונה- אותו חיזוק שרירים ספציפי לתיקון מנח כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים, יניב רגליים חזקות שיצליחו לשבש/ להפחית את השימוש בהרגלים הרעים** (כף רגל פונה פנימה)

**הדבר מותנה בכך שהילד יפעיל מודעות (נסייע לו גם בכך 🙂

  • רמה פונקציונלית: מבחר תרגילי תנועה מתקנים (בכלל זה תרגילי עמידה ותרגילי הליכה וריצה מתקדמים). לידיעתכם, אחת התפיסות המדעיות שלנו מצביעה על כך שבעת הליכה ומן הסתם גם בעת ריצה, כוחות ביומכניים הפועלים על השלד (מקורם של כוחות אלה במערכת השרירים) מקשים על שימור מנח נכון של כפות הרגליים ומקבעים את תבניות התנועה והיציבה השגויות (מנח כפות רגליים פונות פנימה/ כף רגל נוטה פנימה). הדבר דומה לכוחות הביומכניים המקשים גם על שימור יציבה נכונה בעת הליכה! בדיוק מסיבה זו, הבאנו לעולם את המושג "קואורדינציה יציבתית"(*).

*המושג קואורדינציה יציבתית, ברמה המעשית-טיפולית (להבדיל מהמשמעות האוטונומית של postural control) הינו מושג שטַבענו כחלק מפיתוח שיטת מוטוריקל, מושג המהווה פריצת דרך של ממש ב- טיפול בבעיות יציבה/ טיפול בבעיות אורטופדיות/ טיפול בקשיי שיווי משקל! בקונטקסט היציבתי, ניתן להגדירו כיכולת לתאם באופן מהיר ויעיל (וגם מוּדע) בין אברי הגוף (גו ועמוד שדרה על מקטעיו/ חלקיו השונים, לבין האגן, הראש, השכמות והגפיים…), מתוך הבנת היחס האופטימלי בניהם ויכולת שליטה בדרגות החופש השונות (שליטה במפרקים השונים) כדי להגיע למנח זקוף בחלל. או במילים פשוטות יותר, היכולת לשנות בו זמנית מנח של מס' אברי גוף, כדי להשיג יציבה נכונה בעמידה/ יציבה נכונה בישיבה ועוד (בכלל זה, היכולת לבצע התאמות יציבתיות יעילות כתגובה לשינוי תנוחה/ שינוי מיקום מרכז הכובד). מצאנו כי שימור קואורדינציה יציבתית בעת הליכה הינה משימה מאתגרת יותר, מתוקף העובדה ששרירי הרגליים והאגן מפעילים כוחות משיכה על השלד בעת ההליכה (וקשה יותר להשיג בקרה מוטורית/ לפקח על השרירים ועל היציבה אגב תנועה..).

בקונטקסט האורטופדי וספציפית, בהקשר של כפות רגליים פונות פנימה, דרושה קואורדינציה יציבתית נאותה כדי לדכא (inhibition) תבניות תנועה שגויות ובנוסף, מטרתה של אותה קואורדינציה יציבתית 'לעורר' (Nerve facilitation) שרירים ומסלולים עצביים חדשים ונכונים, תוך יצירת סינרגיה תנועתית נכונה בין קבוצות השרירים השונות. במילים פשוטות יותר, טיפול בכפות רגליים פונות פנימה במוטוריקל, מנסה להביא את הילד/ המבוגר לשמר הליכה נכונה תוך השקעת מינימום משאבי אנרגיה וריכוז בפיקוח על השרירים/ בהפעלה נכונה של השרירים!

*עם זאת, מנח כפות רגליים פונות פנימה המלווה בקיצורי שרירים משמעותיים, עשוי להקשות על פעולת הרכיבה ולסכן את הרוכב/ת. במקרים כאלה, נדרש ראשית טיפול המתמקד בהגמשת השרירים הקצרים ורק לאחר מכן ניתן יהיה לשלב רכיבה על רולרבליידס/ גלגיליות.

במוטוריקל - יש מוטוריכלל,

הליכה עם רגליים פנימה/ פונות פנימה אינה גזירת גורל!

עניין טכני קצר לפני שנמשיך…

 

למה לא השקענו יותר בעיצוב האתר?

קהל היעד אליו פונה האתר, הוא אנשים המחפשים טיפול מדעי, מקצועי ומוביל (אחת ולתמיד…)! 

 

איננו מעניקים טיפול לטובת הליכה עם רגליים פנימה/ כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים או מבוגרים באמצעות עיצוב גרפי. אנו עושים זאת באמצעות כלים, בעזרת כלי טיפול המתקדמים מסוגם בעולם!

  

מטרת האתר אינה להרשים את הגולש באמצעים ויזואליים, אלא להציג דבר אותנטי (אמיתי) ולהביא מידע משמעותי וחיוני, מידע שעשוי לחולל שינוי משמעותי בחיים של בנו/ בתו/ חייו האישיים! שיטת מוטוריקל (Adaptive-Load) הינה שיטת טיפול בעלת תוכן אמיתי/ רציונל מדעי ברור (כשתבקרו בדפים השונים תבינו למה כוונתנו…). בזכות כך, רכשה את מעמדה המוביל בתחום התפתחות הילד,  כך שלשמחתנו, העיצוב (במקרה שלנו) פחות רלוונטי… (ברוח הביטוי: 'אל תסתכלו בקנקן, אלא במה שבתוכו').

 

עם זאת, אנו שואפים תמיד ליצור סדר טוב יותר בכמויות המידע המשמעותיות, לטובת נוחות, נגישות ויעילות!

 

אתר מוטוריקל לשרותכם כבר 17 שנה (2006-2023)!

 

 מוטוריקל –  הרבה מעבר ל- פיזיותרפיה לילדים/ פיזיותרפיה למבוגרים או כירופרקטיקה!

 

מוטוריקל - חלשים בעיצוב, חלשים במדיה


אבל... מובילים במוטוריקה, יציבה ו- אורטופדיה!

מוטוריקל - חלשים בעיצוב, חלשים במדיה


אבל... מובילים במוטוריקה, יציבה ו- אורטופדיה

מוטוריקל - חלשים בעיצוב, חלשים במדיה


אבל... מובילים במוטוריקה, יציבה ו- אורטופדיה

פרונציה בכף הרגל אצל ילדים טיפול מדעי וחדשני
בתמונה: פרונציה של כף הרגל (Pronated feet). כפות רגליים במנח יתר פרונציה משמעותי, אצל ילד בן 5.5 בעל גמישות יתר שטופל במוטוריקל. המנח האלכסוני של גיד אכילס מודגש (*מנח נורמלי הינו מנח אנכי!). קריסת קשת בכף הרגל אצל ילד זה חמורה עוד יותר, כתוצאה ממנח רגלי איקס (Genu valgum) והפיסוק המלאכותי הנוצר בכפות הרגליים עקב כך!  

צפוף לכם בעין? ההסבר לכך פשוט:


יש לנו פשוט המון להציע 🙂

 

מוטוריקל - בדיוק מה שחיפשתם, גם עבור כפות רגליים פונות פנימה!

כפות רגליים פונות פנימה- ישיבת w אצל ילדים: מניסיוננו הקליני הרב, ישיבת w ילדים (שבאה פעמים רבות על רקע היפוטוניה אצל ילדים) לאורך זמן מפחיתה את הצורך (החשוב כ"כ) בהתמודדות של שרירי הגו עם כוח הכובד* (פחות מאמץ שרירי החיוני כ"כ לילדים בעלי גמישות יתר..). ישיבת w (באופייה נחשבת לישיבה מקבעת…) מפחיתה גם את ההתנסות בפיתוח תגובות שיווי משקל ותגובות הגנה (תגובות מוטוריות-עצביות חשובות מאוד להמשך החיים..) ומקשה על ייזום תנועות מעבר לקו האמצע (התפתחות יכולת חציית קו אמצע). ואם לא די בהשלכות המוטוריות השליליות, ישיבת w יוצרת עומסים על מפרקי הברך והירך (עפי"ר, סיבוב פנימה בעצם הירך, Femoral anteversion וסיבוב כלפי חוץ בשוק**, tibial torsion), עומס על רצועות (medial collateral ligament) ועשויה להוביל גם למנח אורטופדי לקוי של רגלי x (רגלי איקס), וגם פרונציה של כף הרגל (כלקות משנית/ לקות מפצה). מסיבות אלה ואחרות, עליכם כהורים לעורר את תשומת ליבם של הילדים, להימנע מהימצאות ממושכת באותה ישיבת w בעייתית.

*התמודדות פחותה של שרירי הגו עם כוח הכובד לאורך זמן, מהווה מתכון בטוח להתהוות בעיות יציבה אצל ילדים (בעיות יציבה ילדים בעיות יציבה בעמוד השדרה בעיות יציבה בגיל ההתבגרות).

**מצב כזה של חוסר איזון בשלד (מכונה גם miserable malalignment syndrome), חושף מפרקים כמו מפרק הברך לסכנת פציעות ממשית לאורך השנים וכאב (Patellofemoral pain syndrome).

ישיבת w אצל ילדים עלולה לייצר קריסה של כף הרגל/ פרונציה בכף הרגל
ישיבת w אצל ילדים (בתמונה זו, אצל ילד בן 9 המטופל במוטוריקל) בעלת השלכות מוטוריות, יציבתיות ואורטופדיות שליליות לאורך זמן...

מוטוריקל- מביאים לכם אורTOPידע* גם באורטופדיה!

  *אורTOPידע הוא סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

בעיות אורטופדיות בילדים/ מבוגרים – למה דווקא טיפול במוטוריקל?
 

848 66 44 -054

 

 

 

 

 

א'-ו', מ- 15:30!

פיזיו-סטנדאפיסט צמוד לילדכם (הרבה מעבר לליצנות רפואית*) >>

 

חוששים כי ילדכם "יעשה שריר" ולא ירצה לשתף עימנו פעולה?

 

אז כפי שבוודאי הבנתם, טיפול במנח כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים במוטוריקל דורש מהם מאמץ פיזי רבאך בה בעת מהווה חוויה נעימה! תוהים כיצד?

ובכן, לאייל שפה משותפת ומשעשעת במיוחד עם ילדים (גם עם קטנטנים), כך שהתואר "פיזיו-סטנדאפיסט" (שהוענק לו ע"י אחד ההורים לפני שנים רבות…) אינו מקרי. בזכות כימיה מיוחדת בין המטפל לילד, גם עבודה קשה הופכת לאפשרית ואף מהנה 🙂

 

ואפרופו פיזיו-סטנדאפיסט, לאחר שנים רבות בהן אייל קורע ילדים מצחוק במסגרת העיסוק הקליני, עבדכם הנאמן יוצא במופע סטנד אפ ייחודי ומגניב במיוחד לילדים. ראו: סטנדאפ ילדים | סטנד אפ לילדים ליום הולדת | סטנדאפיסט ליום הולדתיום הולדת סטנדאפ לילדים | מופע סטנד אפ לילדים).

 

*אכן, במוטוריקל לוקחים גם את משימת הליצנות…ממש ברצינות :))

 

תפיסת העולם במוטוריקל: קשה באימונים?-מוטוריקל בחיים


המטריה המוטורית* של מוטוריקל

במוטוריקל מעניקים לילדכם "מטריה מוטורית" (כלומר, יכולות מוטוריות גבוהות..) המגנה עליהם מפני שלל האתגרים המוטוריים-ספורטיביים-חברתיים הצפויים והבלתי צפויים של הילדות.

גשם/ מָטַר של אתגרים מוטוריים מלווה את תקופת הילדות בעידן המודרני; טורניר משחקי כדור שנחת על הילד/ה בהפתעה (כרעם ביום בהיר) במסיבת יום הולדת ספורט (דבר נפוץ מאוד כיום: יום הולדת ספורט אתגרי, יום הולדת ספורטיבית, מפעיל יום הולדת ספורט) או בהפסקה פעילה/ בקייטנה; טיול רכיבה על אופניים שאורגן ע"י ועד ההורים הכיתתי, טיפוס על חבלים במצוק במהלך טיול שנתי, משחק 'כיסאות מוזיקליים' בגן, תחרות ריצה בשיעור התעמלות (שיפור סגנון ריצה) או תחרות הורדות ידיים ספונטנית בשעת ההפסקה.. ואיננו מדברים על תפקוד מוטורי יעיל הנחוץ כ"כ במצבי חירום, בכלל זה התמצאות במרחב לילדים, שיווי משקל,  כוח שרירים (חיזוק שרירים לילדים | חיזוק חגורת כתפיים לילדיםזריזות, מהירות, קואורדינציה לילדים ועוד…

המטריה המוטורית שלנו מעניקה לילד ביטחון עצמי (חיזוק ביטחון עצמי אצל ילדים), שקט ורוגע נפשי (חוסן נפשי) ומן הסתם, משפרת/ מעלה גם דימוי עצמי (פיתוח דימוי עצמי אצל ילדים) כשהילד/ה יודעים שהמטריה שלהם צמודה אליהם וניתנת לשימוש בכל רגע נתון! ("כל אתגר, בעזרת המטריה המוטורית נפתר!")

המטריה המוטורית של מוטוריקל, ההגנה הטובה ביותר לילד

המטריה המוטורית של מוטוריקל המסייעת בהגשמת ילדוּת שקטה מדאגות, בכל עונות השנה 🙂  

(*המטריה המוטורית ® היא סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!)   

הליכה עם רגליים פנימה/ כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים?

מחפשים פיזיותרפיה לילדים/ ריפוי בעיסוק לילדים או ספורט טיפולי לילדים/ התעמלות טיפולית לילדים/ טיפול בתנועה לילדים?

 

מוטוריקל ידע מדעי מוביל בתחום התפתחות הילד!

ואם רציתם את כל המידע בקיצור?

מוטוריקל - וזה כל השיפור!